Gonty bitumiczne Shinglas to kompletny produkt do pokrycia dachu, który pozwala urzeczywistnić dowolne budowlane fantazje i pomysły oraz stworzyć niepowtarzalny wystrój Twojego domu.

Gonty bitumiczne są produkowane ze szklanego welonu, pokrytego z obydwu stron specjalną bitumiczną posypką mineralną. Od górnej strony gont posypany jest kolorową posypką, dzięki której osiągane są nieprzeciętne walory estetyczne tego pokrycia. Oszałamiający ciemnogranatowy, namiętny czerwono-brązowy czy delikatnie oliwkowy – ogromna paleta kolorów pozwoli wykonać projekt Twojego domu w dowolnym stylu: od baroku do gotyckiego, od klasycznego do hi-tech.

Od tylnej strony gont posiada pas klejący, pozwalający na łatwy i prosty montaż. Do połaci dachowej gonty nabija się za pomocą ocynkowanych gwoździ, tak więc w bardzo krótkim czasie pod wpływem temperatury kilka warstw gontu wulkanizują się stając się jednorodnym absolutnie szczelnym pokryciem, odpornym na działanie środowiska. Montaż jest na tyle łatwy, że poradzi sobie z nim każdy człowiek.

Gonty bitumiczne można układać na połaciach o dowolnej złożoności i konfiguracji. Właśnie dlatego gonty znalazły uznanie najpierw w USA, a teraz podbijają Europę: nie ma ładniejszego, prostszego w montażu oraz bardziej uniwersalnego pokrycia dachowego!