Ponad 80 milionów metrów kwadratowych ocieplonych elewacji materiałami marki BOLIX – to nasz dotychczasowy dorobek. Liczbę tę można przeliczyć na 530 tys. średniej wielkości domów jednorodzinnych. Rocznie, przy użyciu klejów, tynków czy farb marki BOLIX wykańczanych jest ok. 4,5 mln metrów kwadratowych elewacji. Z udziałem ok. 13% rynku, rok do roku zajmujemy czołowe miejsca w segmencie systemów dociepleń w Polsce.

BOLIX jest wiodącym polskim producentem chemii budowlanej, specjalizującym się w produkcji systemów elewacyjnych. Marka BOLIX istnieje już od 1991 roku i jest synonimem wysokiej jakości rozwiązań budowlanych za przystępną cenę

Cały czas stawiamy na jakość naszych produktów. Dlatego wdrożyliśmy Zintegrowany System Zarządzania Jakością i Środowiskiem, który uzyskał Certyfikat ISO na zgodność z normami EN-ISO 9001:2000 i EN-ISO 14001:2004, przyznany przez firmę Global Group. Potwierdzeniem renomy firmy BOLIX i oferowanych przez nas rozwiązań jest przyznanie bezspoinowym systemom ociepleń marki BOLIX opartym na styropianie Europejskiej Aprobaty Technicznej(ETA). Ocieplenia i docieplenia BOLIX to rozwiązania przetestowane w wielu badaniach laboratoryjnych, charakteryzujące się parametrami znacznie przewyższającymi analogiczne parametry konkurencji.

Misja firmy Bolix głosi,
Dostarczamy na rynki europejskie materiały i rozwiązania budowlane o najwyższym standardzie. Jesteśmy zorientowani na rozwój poprzez budowę trwałych i etycznych relacji z naszymi Klientami oraz wszystkimi Partnerami biznesowymi. Wykorzystujemy i stale doskonalimy najnowsze techniki organizacyjne i technologie proekologiczne. Dbamy o wiarygodność finansową, satysfakcję Klientów, Pracowników i Akcjonariuszy.
Staramy się, aby nasze produkty i technologie rozwiązywały problemy Klientów. Zgodnie z tą filozofią tworzymy całe systemy produktów, ciągle dbając o ich innowacyjność.